Saç Boyası ile Kaş Boyanır mı? Pratik Bilgi

18.01.2023
84
Saç Boyası ile Kaş Boyanır mı? Pratik Bilgi

Kaş, yapısı itibariyle yanmaya ve dökülmeye oldukça müsaittir ve saç kökü kadar kuvvetli köklere sahip değildir. Kaşların yaratılış amacı, alnımızda biriken tuzlu terin gözlerimize kaçmasını engelleyerek göz yanmasına mani olmaktadır.

 

Bu nedenle boyama işlemi yaparken dikkatli davranmak gerekir. Saç boyalarının içinde oksijen ve amonyak gibi maddeler olduğu için özellikle saç boyasının kutularında kaş boyanmaması yönünde uyarılar mevcuttur. Yine de saç boyası ile kaş boyanır mı derseniz sadece beş ile on dakika boyunca sürebilir ve ardından hemen yıkayabilirsiniz.

 

Kaşları seyrek olan ya da kaş rengi açık olan bayanlar, genelde kaşlarını boyayarak durumu kurtarmak isterler. Bunun için çeşitli yöntemler olup, bazı kişilerin kaşlarını saç boyası ile bile boyadığı bilinmektedir.

Daha sağlıklı bir yöntem olarak hazır kaş boyalarını tercih edebilirsiniz. Daha uzun ömürlü, daha sağlıklı ve dökülmesine sebep olmayan bu yöntem sizin için en iyisi olacaktır.

Boya ile uğraşmak istemezseniz eğer, kaş kalemi ile de çok rahatlıkla kaşlarınıza renk verebilirsiniz. Bu yöntemde boyama yaparak kaşlarınızın rengini koyultabilirsiniz, ancak unutmayın ki bu yöntem yüzünüzü yıkayana kadar geçerli olan geçici bir yöntemdir ve genel olarak kaş rengini açmakta çok başarılı olduğu söylenemez.

Hint kınası da önerebileceğimiz diğer yöntemdir. Kınayı su ile karıştırıp bir çubuk yardımıyla kaşlarınıza sürebilirsiniz. Ancak Hint kınasında tavsiye edilen renk tonu sadece kahverengidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.