Matmazel Zey Zey

Kolay ve Pratik Tığ İşi İğne Oyası Modelleri

26.04.2022
369
Kolay ve Pratik Tığ İşi İğne Oyası Modelleri

Yaratıcı ve hünerli hanımlar gün geçtikçe el işleri ve dantel örgülerin de resmen harikalar yaratmakta. Bilhassa el işlerin de iğne oyaları ayrı bir değerdir biz için. Zira hakikaten fazla emek isteyen ve göz nuru dökülmesi sonucunda resmen iğneler ile mükemmellik yaratmaktayız.

Sözgelişi iğne oyalarına renk ve zenginlik kazandıran modellerin en başlangıcında son zamanlar da gözdelerden olan tığ işi iğne oyaları değişik bir güzelliğe sahip olmakta.

Tığ İşi İğne Oyası Modelleri

Zira takdir edersiniz ki tığ işlerin de motifler her an her an daha net görünümlere sahip. Mesela çiçek yada yaprak motifleri olmak suretiyle motif ve kumaş aralarında kalan boş kısımlara da kusursuz görünümleri yansıtmayı başarmıştır.

 

Yazma kenarları, mevlüt örtüleri, havlu kenarı gibi aklınıza gelebilecek her tekstil ve baş örtülerin de bu yeni tığ işi iğne oyası modelleri mükemmel görünüm sergileyecektir. Örneğin benim favorim olan modellerden biri de genel de havlular da tercih edilen motifler. Şu şekilde ki havlu üstüne baskı yöntemi ile uygulanan desenlerde, desenin aynı renk tonunda kusursuz tığ işi iğne oyası ile çiçek motifleri uygulanmış. Böylece kusursuzluğu oluşturması ile beraber bilhassa çeyizlikler de en fazla seçilen modellerden biri olmayı başarmakta.

 

Aynı biçim de örnek olarak yazma ve baş örtülerin de oluşan desenlerin de renk tonlarına itina gösterirseniz aynı şekilde mükemmelliği elde etmiş olacaksınız.

Esasen genel de mevlüt örtülerin de mütevazı ve tek renk olmasından ötürü yapacağınız motiflerin de tonların da özgürce seçebileceksiniz. Bazı tığ işi iğne oyaların da ise incili, boncuklu ve hatta taşlar, pullar da ilave edilmekte.

Eğer sizler de bu minik boncuklar gibi işlemeler ile süslemeler yapmak isterseniz fazla sevimli modeller elde edebilirsiniz.

ayrıyeten boncuklu tığ işi oyalar da rengarenkliği elde etmek amacı ile şu şekilde yapabileceksiniz. Şu demek oluyor ki ilmikler halinde gerçekleştirilen trabzonların orta bölümüne boncuklar ilave edilerek son aşamada renkli iplikler ile saçak yada püsküller yapınız.
Örneğin bu tarzda modelleri havlu kenarları en ideal motifler oluşturduğunu hatırınızdan çıkarmayınız. Ve çeyizlere farklılık kesinlikle kazandırmak isteyenler için muhteşem bir fırsat diyebiliriz. Isterseniz taş yada inci dahi bu motifler içine dizayn edebilirsiniz. Daha fazla modellere ulaşmak isterseniz aşağıdaki resim galerimize tıklayıp inceleyebilirsiniz.

Tığ İşi İğne Oyası Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.